To przykre, że w dzisiejszych czasach w wielu przypadkach występuje błędne nazewnictwo muzyki klubowej. Ludzie, którzy nazywają muzykę elektroniczną "technem", nie wiedząc do końca czym tak naprawdę się odznacza, sprowadzają ją do ogółu. A przecież "techno" nie jest określeniem rodzaju muzyki klubowej lecz jej gatunkiem, podobnie jak house, trance, breakbeat, jungle, czy hardcore.

Jeśli jesteś miłośnikiem muzyki klubowej, znasz takich kompozytorów jak: Ferry Corsten, David Guetta, ATB, Markus Schulz, Armin van Buuren, Tiesto, Sander van Doorn, Calvin Harris, Afrojack, czy nawet Eric Prydz - ŚWIETNIE TRAFIŁEŚ!

piątek, 23 marca 2012

Albumy, albumy, albumy!

Witajcie!
Przede wszystkim chciałam przeprosić, że tyle nie pisałam, ale to dlatego bo miałam urwanie głowy przez ostatnich kilka tygodni...

Marzec rozpoczął się bardzo pozytywnie jeśli chodzi o muzykę klubową!
Po pierwsze:
19-go marca miała miejsce premiera dziesiątej kompilacji "A State Of Trance" holenderskiego dj'a Armina van Buurena. Przypominam: wydawcą płyty jest wytwórnia Armada Music, która ściśle współpracuje z Arminem.
Minęło już 9 lat od ukazania się pierwszej kompilacji z tej serii. Nikt nie przypuszczał wówczas, że w ciągu kilku lat stanie się najchętniej kupowaną składanką na świecie. Moim zdaniem jest ona o niebo lepsza, niż z 2011 roku, jednak nie dorównuje tej z 2007 czy 2008. Album tradycyjnie składa się z dwóch dysków:
ON THE BEACH oraz IN THE CLUB. Najbardziej ujął mnie kawałek "Try to be love" (Roger Shah Naughty Love Mix) LINK -> posłuchajcie :)
Armin lubi zaskakiwać swoich fanów, toteż w składance znalazło się miejsce na kilka premier (m.in. "Suddenly Summer", "Belter" oraz "J'ai Envie De Toi").


Tracklista:

CD 1: ON THE BEACH
1. Omnia & IRA - The Fusion (Armin Van Buuren’s Intro Edit)
2. VillaNaranjos - Granadella
3. Sunlounger feat. Zara Taylor - Try To Be Love (Roger Shah Naughty Love Mix)
4. The Blizzard - Piercing The Fog
5. Audien - Keep This Memory
6. Alexander Popov - When The Sun (Eximinds Remix)
7. Nash & Pepper - Ushuaia Memories
8. Mike Foyle & ReFeel - Universal Language
9. Tenishia - Always Loved, Never Forgotten (The Day Will Come)
10. Andy Moor feat. Jessica Sweetman - In Your Arms
11. Mark Otten - Hyperfocus (Wezz Devall Remix)
12. Armin Van Buuren feat. Ana Criado - Suddenly Summer
13. Alex M.O.R.P.H. & Protoculture - Waking Up The Stars
14. Susana & Max Graham - Down To Nothing (A State Of Trance Edit)
15. Lemon & Einar K - We Are What We Are

CD 2: IN THE CLUB
1. Ashley Wallbridge - Mumbai Traffic (Club Mix - Armin Van Buuren’s Intro Edit)
2. W&W - Invasion [ASOT 550 Anthem] (Club Mix)
3. Alexander Popov - Attractive Force
4. Ørjan Nilsen - Amsterdam
5. James Dymond - Overthrow (Protoculture Remix)
6. Abstract Vision & Elite Electronic - Kinetic
7. Armin van Buuren pres. Gaia - J’ai Envie De Toi
8. Abstract Vision & Elite Electronic - Blossom
9. Wiegel Meirmans Snitker - Nova Zembla (Armin van Buuren Remix)
10. Andrew Rayel - 550 Senta (Aether Mix)
11. Ralphie B - Icarus
12. MaRLo - Megalodon
13. Armin van Buuren & Ørjan Nilsen - Belter
14. Gareth Emery feat. Christina Novelli - Concrete Angel (John O’Callaghan Remix)
15. Paul Van Dyk feat. Ummet Ozcan - Dae Yor
16. John O'Callaghan & Heatbeat - Las Lilas
17. Aly & Fila vs. Jwaydan - Coming Home


A oto zapowiedź:






Druga ważna wiadomość:


Eric Prydz zapowiedział swój najnowszy potrójny album!
"To będzie muzyczne odbicie ostatnich 8 lat mojego życia". Coś w tym jest - album ma się składać z trzech dysków. Na pierwszym znajdziemy nowości, lecz będzie też miejsce na stare hity (m.in. "Pjanoo"). Na dwóch pozostałych dostaniemy "Restrospective Mix 1" oraz "Retrospective Mix 2", gdzie zawarte są 24 klasyczne utwory Prydza.

Znamy już tracklistę:

Disc 1
1. Shadows
2. Agag
3. Beyond 8
4. Javlar
5. Sunburst
6. Hardrock Lausanne
7. You
8. SW4
9. Leja
10. Mighty Love
11. Allein
12. You Interlude
13. Pjanoo (Eric's Intro Edit)

Disc 2
Retrospective Mix Part 1
1. Lesson One
2. Miami To Atlanta
3. Genesis
4. Rakfunk
5. Europa
6. Aftermath (Eric's Edit)
7. Frankfurt
8. Armed
9. Reeperbahn
10. Muranyi
11. Paolo Mojo - 1983 (Eric Prydz Remix)
12. The Gift

Disc 3
Retrospective Mix - Part 2
1. The End
2. RYMD
3. Waves
4. EMOS
5. VIRO (Eric's Intro Edit)
6. Glimma
7. Juletider
8. With Me
9. 2Night
10. Melo (Eric's Special Edit)
11. M.S.B.O.Y
12. Mirage


Długo czekaliśmy na jakąś niespodziankę ze strony szwedzkiego dj'a - jednego z najbardziej intrygujących tanecznych producentów muzyki elektronicznej.


Mam nadzieję, że zaopatrzycie się w najnowszy prezent od Prydza! :)
Premiera albumu już 21 maja!

sobota, 25 lutego 2012

Trailer dokumentu o karierze Roberta M...

Kilka dni temu na oficjalnym kanale Roberta M (na youtubie) pojawił się "teaser zapowiadający film dokumentalny "One Love" Pawła Grabowskiego, przedstawiający trasę, studio oraz występy jak i ciekawostki z backstage-u."
Moim zdaniem dokument jest lekko mówiąc... śmieszny. Robert M przedstawiany jest jako 'wielki' kompozytor muzyki elektronicznej - szkoda tylko, że w tak prymitywny sposób.
Gościem tego ponad jedno minutowego filmiku są m.in. Sokół i Marysia Starosta - nazywają Roberta "szaleńcem" (w pozytywnym słowa znaczeniu), Jankes (prezenter Radia Eska) - mówi: "Robert spopularyzował muzykę klubową", ktoś jeszcze inny stwierdził, że  "Robert M skraca dystans między tym, co jest w undergroundzie, a tym co jest w mainstreamie".
Czy to jest jakiś żart?!
Robert M nazywany jest "największą w Polsce gwiazdą muzyki klubowej". Muzyki klubowej? Chyba raczej muzyki komercyjnej...
Podobny jest w swojej pracy i promowaniu się do David'a Guetty - 0 prawdziwego, ambitnego klubowego brzmienia, lecz widoczna jest tu walka o pieniądz.

Ludzie coraz częściej zapominają jak brzmi prawdziwa muzyka klubowa, pozostają na słuchaniu komercji. Jest to przykład tego, jak media potrafią manipulować i tworzyć zniekształconą, gorszą kopię oryginału.





niedziela, 12 lutego 2012

Trance Xplosion 2012

Poznań, Międzynarodowe Targi Poznańskie Hala nr 2!

To właśnie tam, za niecały tydzień - 18-go lutego, odbędzie się trance'owe szaleństwo! Na tej muzycznej uczcie miłośnicy prawdziwego klubowego brzmienia zaspokoją swój głód, tańcząc i oddając się energetyzującym bitom tworzonych przez najlepszych z najlepszych.
Jest to jedyna impreza, która spęta wszystkich pajających miłością do muzyki trance w zbliżającym się już walentynkowym klimacie :)
Nie będzie miejsca na house'owe brzmienie lub komercję. Ten event przeniesie klubowiczów do korzeni muzyki trance - do upliftu i undergroundu.

Zagrają m.in.:

    John O’Callaghan



    Andy Moor 



    Arnej


    Arctic Moon




    Sied van Riel



    Sean Tyas





Charakterystyczne dla tak dużego wydarzenia jak Trance Xplosion są intrygujące aranżacje i stylizacje, a przede wszystkim klimat porywający do tanecznych
uniesień :)
Trzymamy kciuki, aby w tym roku impreza była równie udana jak ostatnio!



środa, 8 lutego 2012

David Guetta - Turn me on Ft. Nicki Minaj

I oto jest..
Kolejny kawałek Davida Guetty, który od roku ściśle współpracuje z najlepszymi gwiazdami, tworząc znane nam wszystkim hity.
Niedawno ukazał się nowy owoc współpracy dj'a z Nicki Minaj.
Czy będzie znowu hit?
Cóż.. teledysk na pierwszy rzut oka wydaje się kosztowny i perfekcyjnie zaprojektowany. Dominują elementy, dekoracje i stroje fantastyczne, dziwaczne, kuriozalne, a przede wszystkim... komputerowe.
Muzyka jest taka jak zawsze - w stylu Davida Guetty, który tworzy muzykę z gatunku house i electro house, dzięki czemu łatwo wpada w ucho nawet tym, którzy nie przepadają za klubowym brzmieniem.
Nicki Minaj, dodaje utworowi melodyjności, jednak nie jest to śpiew, który zachwyciłby swoimi możliwościami wokalnymi. Z drugiej zaś strony, utwór ten nie ma pokazywać śpiewności, lecz rytm, który jest najistotniejszy w muzyce tanecznej. Melodyjność i harmonia są na drugim planie.

Posłuchajcie, oglądnijcie teledysk i oceńcie sami:





Dlaczego wszystkie utwory Davida Guetty tak szybko wpadają w ucho?
Według mnie David Guetta komponuje utwory, które są komercyjne, łatwe w słuchaniu, nie mające zbyt skomplikowanej budowy pod względem melodycznym ani rytmicznym, a to przyciąga słuchaczy niezależnie od tego, czy na co dzień słuchają rock'a, rapu, czy muzyki pop.
Poza tym dj ten współpracuje ze znanymi wokalistami, przykuwając i zachęcając w ten sposób odbiorców do przesłuchania utworu, co wiąże się też
z oglądnięciem teledysku.
Mogę jeszcze dodać, że muzyka house i electro house, jaką tworzy David Guetta nie należy do muzyki elektronicznej, która jest skomplikowana w kompozycji w przeciwieństwie na przykład do gatunku trance.
Przyznam szczerze, że nie jestem zadowolona z faktu, że po czterech zwycięstwach z rzędu Armin van Buuren, jako dj nr 1 na świecie został zdetronizowany przez David'a Guette.
Głosować mogli wszyscy na stronie Facebooka (pierwszy raz!). No właśnie.. głosować mogli wszyscy.
Jestem przekonana, że ludzie nie mający "zielonego pojęcia" o innych dj'ach, gdyż nigdy nie słuchali ich utworów, zagłosowali na Guette. Dlaczego na niego? W tym momencie usłyszelibyśmy odpowiedź od osoby, która nie słucha muzyki klubowej: "Jest popularny! Tworzy najlepszą muzykę!".
Hmm.. trudno dyskutować z osobą, która ogranicza się do słuchania tylko i wyłącznie piosenek Davida Guetty, usłyszanych przypadkiem kilka razy w radiu, typu Eska.
Dlatego David Guetta obecnie jest dj nr 1 na świecie, ponieważ oczarował ludzi łatwymi w słuchaniu utworami, a prościej mówiąc: komercyjnymi.
Zawsze uważałam, że dj, który ma miano dj'a nr 1 na świecie powinien wykazywać się komponowaniem utworów klubowych, ambitnych. Jak widać, Guettcie zależy bardziej na dorobku materialnym, wiążącym się ze współpracą ze znanymi gwiazdami.

niedziela, 5 lutego 2012

Witam...

Od ponad dziesięciu lat swoje życie wiążę z muzyką. Grę na fortepianie zaczęłam w wieku sześciu lat i co tu ukrywać - muzyka klasyczna stanowi trzon wszystkich rozwijających się później gatunków muzycznych.
Niestety, co raz mniej ludzi słucha klasyki ze względu na nowości muzyczne, odkrywanie nowych, bardziej zaawansowanych sprzętów i technik do udoskonalania utworów.
Mimo mojego szacunku do muzyki klasycznej, graniu na fortepianie utworów Bacha, Mozarta, czy Beethovena, w wieku 12 lat zakochałam się w klubowym brzmieniu. Wszystko zaczęło się od przesłuchania kilku kawałków Armin'a van Buuren'a, który do tej pory jest dla mnie mistrzem!
Obecnie mam jego 8 oryginalnych płyt, a kolekcja stale się powiększa :)

Muzyka jest pojęciem dość obszernym. Jej definicja zaczyna się od muzyki klasycznej, poprzez rock'a, reggae, metal, punk, jazz, pop, disco polo, kończąc na muzyce klubowej.. Można wymieniać i wymieniać, a tak naprawdę każdy z nas ma swój własny, ulubiony gatunek muzyczny, do którego jest przywiązany (może być ich kilka).

Cóż.. Blog jak widać nie jest o tematyce ogólnomuzycznej, lecz chodzi tu o konkretne klimaty :)
Będę dzielić się nowościami muzycznymi, newsami m.in. o zbliżających się koncertach oraz innych ciekawostkach, które na pewno zaciekawią niejednego miłośnika muzyki elektronicznej :)

Zapraszam do komentowania, oceniania i słuchania!