To przykre, że w dzisiejszych czasach w wielu przypadkach występuje błędne nazewnictwo muzyki klubowej. Ludzie, którzy nazywają muzykę elektroniczną "technem", nie wiedząc do końca czym tak naprawdę się odznacza, sprowadzają ją do ogółu. A przecież "techno" nie jest określeniem rodzaju muzyki klubowej lecz jej gatunkiem, podobnie jak house, trance, breakbeat, jungle, czy hardcore.
Jeśli jesteś miłośnikiem muzyki klubowej, znasz takich kompozytorów jak: Ferry Corsten, David Guetta, ATB, Markus Schulz, Armin van Buuren, Tiesto, Sander van Doorn, Calvin Harris, Afrojack, czy nawet Eric Prydz - ŚWIETNIE TRAFIŁEŚ!
Nie macie planów na piątkowe popołudnie? :)
To świetnie się składa...
W piątek (tj. 27.05) o godzinie 17.00 wystartuje transmisja z cichej, kameralnej próby Ferry'ego Corsten'a
w Mixmag DJ Lab
przed wielkim wydarzeniem w Polsce (Full on Ferry).
Oto link, który pozwoli Wam usłyszeć te świeże dźwięki prosto z konsoli całkowicie na żywo:
Transmisja będzie przedsmakiem zbliżającego się Full on Ferry 2-go maja w Gdańsku ! :)
Ciekawe, czy holenderski kompozytor spełni oczekiwania słuchaczy zarówno w tej piątkowej rozgrzewce jak i za tydzień - w północnej części naszego kraju :)
Czy to koniec ze słynną komercją Guetty?
Na festiwalu Ultra w Brazylii Dj ogłosił, że postanawia założyć własną wytwórnię płytową. "Metropolis" - ten utwór ma być pierwszym, znajdującym się kawałkiem na labelu. Co najlepsze, nie został on skomponowany przez samego Guette, lecz również przez Nickiego Romeo.
Z pozytywnym skutkiem dj'e połączyli swoje siły i doświadczenia w zakresie muzyki elektronicznej :)
Już nie drażnią popowe przyśpiewki czy prymitywne kompozycje Guetty.
Jedno jest pewne: jeśli cały label będzie podobny do utworu "Metropolis" to możemy być mile zaskoczeni zmianą ze strony najpopularniejszego dj'a świata.
Bez wątpienia wszyscy fani Guetty, kochający jego dotychczasowe hity, nie będą zadowoleni z nowego pomysłu idola. Ma to jednak dwie strony medalu: muzyka elektroniczna utrzyma się na wysokim poziomie, bez wykorzystywania prostoty i komercji.
Swoją drogą, utwory Guetty takie jak "Turn me on", "Little bad girl", "Who's that chick", czy "Where them girls at" są naprawdę dobre. W jakim sensie dobre? Porywają do tańca, mają charakter typowo imprezowy. Jednak miłośników ambitnej muzyki klubowej takie utwory "nie kręcą". Oczekują oni czegoś więcej od Dj'a nr 1 na świecie.
Jeśli ten niepopowy label przyniesie Guettcie sukces, to kto wie... może David powróci do swoich progresywnych korzeni?
Polska może się pochwalić wieloma znanymi i zaproszonymi kompozytorami, którzy zagrają na imprezach w naszym kraju. Ten rok z pewnością będzie zaliczany do tych obfitujących w mnóstwo wrażeń w zakresie muzyki elektronicznej :)
Przedsmakiem zbliżających się wakacji będzie pierwszy raz w Polsce - FULL OF FERRY!
Jest to event zaprojektowany przez samego Ferry Corsten'a, który zaprasza utalentowanych dj'ów niezależnie od ich stylu i gatunku. Cel jest jeden: muzyka taneczna ma połączyć wszystkich miłośników dobrego, klubowego brzmienia w świetle lamp i jupiterów.
Wszystko zaczęło się w Ahoy Rotterdam (hali widowiskowo-sportowej w Rotterdamie - w Holandii) w 2007 roku. Teraz Full on Ferry staje się światowym fenomenem.
Impreza już 2 maja w Gdańsku (Centrum Stocznia Gdańska)!
Oprócz Ferry Corsten'a zagrają też m.in.:
- Mat Zo
- Deniz Koyu
- Shogun
- Skytech
Bilety do kupienia w stałych punktach sprzedaży oraz na wlotki.pl.
Ci, którzy nie zdążą wstąpić na imprezę Full on Ferry w Gdańsku mogą wziąć udział w gorącej, elektronicznej uczcie 20 km dalej - w Gdyni. 4 maja odbędzie się tam druga edycja DAYGLOW.
Nazwa nowej trasy nosi nazwę "Life in Color".
Jedyne, co na razie wiemy to to, że gośćmi będą Matisse&Sadko, na scenie pojawią się roboty, tancerki oraz główna niespodzianka :)
Impreza odbędzie się w Hali Sportowo-Widowiskowej w Gdyni.
Bardzo duże wrażenie zrobił na mnie trailer (zobaczcie sami):
Info o cenach biletów i miejscach sprzedaży za kilka dni.
Chyba najważniejszą i najbardziej oczekiwaną imprezą tego roku jest SUNRISE FESTIVAL 2012 w Kołobrzegu! :)
Jubileuszowa, bo 10 edycja, wystartuje 20 lipca, hasłem której jest Opus Magnum.
Zapowiada się fantastycznie - organizatorzy spodziewają się przekroczenia 45 tys. uczestników (znacznie więcej niż w zeszłym roku).
MDT Agency (agencja muzyczna, zajmująca się organizacją imprez masowych z muzyką elektroniczną) planuje 10 imprez, w których weźmie udział ponad 80 artystów z całego świata!
Będą to między innymi:
- Allure
- Armin van Buuren
- Ashley Wallbridge
- Bingo Players
- Chuckie
- Dash Berlin
- David Guetta
- Erwin Spitsbaard
- Fedde le Grand
- Ferry Corsten
- Gareth Emery
- Giuseppe Ottaviani live act
- Jochen Miller
- Jordy Dazz
- Moguai
- Paul van Dyk
- Rank 1 live act
- Robbie Rivera
- Sander van Doorn
- Tomcraft
- Westbam
- 4 Strings
Wokalistki:
- Alexis Jordan
- Sophie Ellis Bextor
Bilety do kupienia na:
www.bileteriamdt.pl
www.sunrisefestival.pl
Środek sierpnia również reprezentuje się interesująco :)
14 sierpnia Klasztor Lubiąż k. Wrocławia przygotował dla nas szaloną, klubową noc - ELECTROCITY 7!
Agencja SoundTrade ogłosiła, że tego roku impreza będzie "przechodzić samą siebie" :)
Wszystko to odbędzie się w porażającym, szampańskim klimacie stworzonym przez znanych dj'ów.
Informacje, sprzedaż biletów oraz podanie calkowitego line-upu już wkrótce.
Wiemy, że cena biletu w pierwszej puli wynosić będzie 59 zł!
Sami zobaczcie jak fantastycznie było na zeszłorocznej edycji Electrocity:
Witajcie!
Przede wszystkim chciałam przeprosić, że tyle nie pisałam, ale to dlatego bo miałam urwanie głowy przez ostatnich kilka tygodni...
Marzec rozpoczął się bardzo pozytywnie jeśli chodzi o muzykę klubową!
Po pierwsze:
19-go marca miała miejsce premiera dziesiątej kompilacji "A State Of Trance" holenderskiego dj'a Armina van Buurena. Przypominam: wydawcą płyty jest wytwórnia Armada Music, która ściśle współpracuje z Arminem.
Minęło już 9 lat od ukazania się pierwszej kompilacji z tej serii. Nikt nie przypuszczał wówczas, że w ciągu kilku lat stanie się najchętniej kupowaną składanką na świecie. Moim zdaniem jest ona o niebo lepsza, niż z 2011 roku, jednak nie dorównuje tej z 2007 czy 2008. Album tradycyjnie składa się z dwóch dysków:
ON THE BEACH oraz IN THE CLUB. Najbardziej ujął mnie kawałek "Try to be love" (Roger Shah Naughty Love Mix) LINK -> posłuchajcie :)
Armin lubi zaskakiwać swoich fanów, toteż w składance znalazło się miejsce na kilka premier (m.in. "Suddenly Summer", "Belter" oraz "J'ai Envie De Toi").
Tracklista:
CD 1: ON THE BEACH
1. Omnia & IRA - The Fusion (Armin Van Buuren’s Intro Edit)
2. VillaNaranjos - Granadella
3. Sunlounger feat. Zara Taylor - Try To Be Love (Roger Shah Naughty Love Mix)
4. The Blizzard - Piercing The Fog
5. Audien - Keep This Memory
6. Alexander Popov - When The Sun (Eximinds Remix)
7. Nash & Pepper - Ushuaia Memories
8. Mike Foyle & ReFeel - Universal Language
9. Tenishia - Always Loved, Never Forgotten (The Day Will Come)
10. Andy Moor feat. Jessica Sweetman - In Your Arms
11. Mark Otten - Hyperfocus (Wezz Devall Remix)
12. Armin Van Buuren feat. Ana Criado - Suddenly Summer
13. Alex M.O.R.P.H. & Protoculture - Waking Up The Stars
14. Susana & Max Graham - Down To Nothing (A State Of Trance Edit)
15. Lemon & Einar K - We Are What We Are
CD 2: IN THE CLUB
1. Ashley Wallbridge - Mumbai Traffic (Club Mix - Armin Van Buuren’s Intro Edit)
2. W&W - Invasion [ASOT 550 Anthem] (Club Mix)
3. Alexander Popov - Attractive Force
4. Ørjan Nilsen - Amsterdam
5. James Dymond - Overthrow (Protoculture Remix)
6. Abstract Vision & Elite Electronic - Kinetic
7. Armin van Buuren pres. Gaia - J’ai Envie De Toi
8. Abstract Vision & Elite Electronic - Blossom
9. Wiegel Meirmans Snitker - Nova Zembla (Armin van Buuren Remix)
10. Andrew Rayel - 550 Senta (Aether Mix)
11. Ralphie B - Icarus
12. MaRLo - Megalodon
13. Armin van Buuren & Ørjan Nilsen - Belter
14. Gareth Emery feat. Christina Novelli - Concrete Angel (John O’Callaghan Remix)
15. Paul Van Dyk feat. Ummet Ozcan - Dae Yor
16. John O'Callaghan & Heatbeat - Las Lilas
17. Aly & Fila vs. Jwaydan - Coming Home
A oto zapowiedź:
Druga ważna wiadomość:
Eric Prydz zapowiedział swój najnowszy potrójny album!
"To będzie muzyczne odbicie ostatnich 8 lat mojego życia". Coś w tym jest - album ma się składać z trzech dysków. Na pierwszym znajdziemy nowości, lecz będzie też miejsce na stare hity (m.in. "Pjanoo"). Na dwóch pozostałych dostaniemy "Restrospective Mix 1" oraz "Retrospective Mix 2", gdzie zawarte są 24 klasyczne utwory Prydza.
Kilka dni temu na oficjalnym kanale Roberta M (na youtubie) pojawił się "teaser zapowiadający film dokumentalny "One Love" Pawła Grabowskiego, przedstawiający trasę, studio oraz występy jak i ciekawostki z backstage-u."
Moim zdaniem dokument jest lekko mówiąc... śmieszny. Robert M przedstawiany jest jako 'wielki' kompozytor muzyki elektronicznej - szkoda tylko, że w tak prymitywny sposób.
Gościem tego ponad jedno minutowego filmiku są m.in. Sokół i Marysia Starosta - nazywają Roberta "szaleńcem" (w pozytywnym słowa znaczeniu), Jankes (prezenter Radia Eska) - mówi: "Robert spopularyzował muzykę klubową", ktoś jeszcze inny stwierdził, że "Robert M skraca dystans między tym, co jest w undergroundzie, a tym co jest w mainstreamie".
Czy to jest jakiś żart?!
Robert M nazywany jest "największą w Polsce gwiazdą muzyki klubowej". Muzyki klubowej? Chyba raczej muzyki komercyjnej...
Podobny jest w swojej pracy i promowaniu się do David'a Guetty - 0 prawdziwego, ambitnego klubowego brzmienia, lecz widoczna jest tu walka o pieniądz.
Ludzie coraz częściej zapominają jak brzmi prawdziwa muzyka klubowa, pozostają na słuchaniu komercji. Jest to przykład tego, jak media potrafią manipulować i tworzyć zniekształconą, gorszą kopię oryginału.